Kim jesteśmy?

Agencja Tutorów to autorska placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej, to zespół ludzi, którzy ideę tutoringu rozpowszechnić chcą i mogą na nowe obszary - poza strukturę i kontekst szkoły oraz poza kontekst edukacji liderów.

Doświadczenie, jakie zebrało Towarzystwo Edukacji Otwartej i jego placówki na przestrzeni 20 lat działalności pozwala dziś zaoferować wsparcie w postaci tutoriali osobom zainteresowanym, niezależnie od ich wieku, które nie uczęszczają do szkół prowadzonych przez Towarzystwo.

Bazą merytoryczną dla Agencji jest doświadczenie i dorobek Towarzystwa, jego publikacje, kultura organizacyjna oraz wsparcie opiekuna merytorycznego Towarzystwa. Bazą kadrową są zarówno pracownicy placówek Towarzystwa (doświadczeni tutorzy i edukatorzy tutorów) oraz ogólnopolska sieć tutorów, która powstała w wyniku realizacji przez Towarzystwo licznych działań /z wyróżnieniem projektu „Wychować Człowieka Mądrego”, realizowanego w latach 2016-2018/.

Te fundamenty pozwalają zbudować poczucia bezpieczeństwa w relacjach z podopiecznymi, a dzięki temu stwarzyć warunki rozwoju, koncentracji na postępach i wreszcie utrzymywać najwyższą jakość proponowanego wsparcia.


  1. Piotr Nita
  2. Dorota Cichecka
  3. Barbara Bonarska
  4. Natalia Boszczyk
  5. Katarzyna China

1. Piotr Nita

piotr-nita-agencja-tutorow.jpg

Pomysłodawca Agencji Tutorów i autor koncepcji jej działania, entuzjasta tutoringu, od 2014 dyrektor Instytutu Tutoringu Szkolnego, dawniej pedagog i tutor - w ALA Liceum Artystycznym i Akademickim w Częstochowie, tutor w Programie „Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gdzie wspiera w rozwoju osoby dorosłe, akredytowany coach.

Dawniej pisał wiersze, obecnie redaguje książki m.in. „Poradnik Tutora Szkolnego” (2018) www.tutoringszkolny.pl/poradnik.

Ojciec dwóch córek i mąż. Działacz pozarządowy i rowerzysta.


2. Dorota Cichecka

dorota-cichecka-agencja-tutorow.jpg

Dyrektorka Agencji Tutorów. Nauczycielka języka polskiego, w latach 1997 - 2017 roku dyrektorka liceum ogólnokształcącego, tutorka i coach. Członkini Rady Programowej Instytutu Tutoringu Szkolnego.

Autorka koncepcji szkolenia dla tutorów młodzieżowych.

Matka dwójki dorosłych dzieci: Krzysztofa i Zuzanny. Podziela zainteresowanie dzieci literaturą i filmami z dziedziny fantastyki /szczególnie uniwersum „Star Trek” i „Star Wars”/. Całą rodziną jeździ na konwenty – zjazdy miłośników fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime, komiksu, seriali telewizyjnych. Bierze w nich udział w samodzielnie uszytych strojach.

Pasjonatka książek i podróży. Chętnie pracuje z licealistami i studentami.


3. Barbara Bonarska

barbara-bonarska-agencja-tutorow.jpg

Polonistka i tutorka. Nauczycielka w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich "ALA" w Częstochowie. Miłośniczka literatury, muzyki bluesowej i pieszych wędrówek. Ciekawa ludzi i świata. Realistyczna optymistka. Dobrze czuje się w pracy z ludźmi w różnym wieku.


4. Natalia Boszczyk

natalia-boszczy-agencja-tutorow.jpg

Jestem kolorową psycholożko-polonistką, zafascynowaną edukacją, budowaniem pozytywnych relacji, Witkacym, czytaniem, gotowaniem i żużlem. Niosę ze sobą energię, radość i pogoda ducha. W odpowiednich momentach zamieniam się w motywacyjnego kopa albo delikatny plasterek na zranienia duszy😊.

Tutoring jest dla mnie przestrzenią pięknego, wspierającego kontaktu między dwojgiem ludzi, a jako autorka bloga Szkoła Dobrej Relacji głęboko wierzę, że każdy rozwój zachodzi właśnie w tej relacyjnej przestrzeni😊

Ukończyłam Szkołę Trenerów Młodzieżowych, jestem certyfikowaną tutorką, mediatorką, trenerką i mentorką.


5. Katarzyna China

katarzyna-china-agencja-tutorow.jpg

Tutorka, terapeutka, nauczyciel komunikacji społecznej, miłośniczka psów, kina skandynawskiego, od zawsze zafascynowana drugim człowiekiem. Pedagożka w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz pedagożka i nauczycielka Wiedzy o Życiu Dorosłym w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich "ALA" w Częstochowie. Wykładowczyni Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Chętnie pracuje z nastolatkami, studentami/-tkami i dorosłymi.